Gelinlik Seçimi

Gelinlik Seçimi ayaklarınız yerden kesilse bile kalbinizin sesini dinleyin. Ah Keşke dememek için hayatınızda her zaman olmayacak bu günü gelinliğinizle ekstra unutulmaz  kılın.

Gelinlik Seçiminde öncelikle kaliteye önem verin. Mekanın Nerede olacağı da…gelinlik seçiminde önem taşımaktadır, Otelde mi, kır da mı ?Vücut tipinize göre gelinlik modelinizi seçmelisiniz

  • Kum Saati Vücut Tipine Sahip iseniz her gelinlik modelini rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Ancak kusursuz fiziğe en iyi tam balık formunda bir gelinlik giymeniz.
  • Armut Vücut Tipine Sahip iseniz üst bedeni daha geniş gösterecek drapeli, kayık yakalı parçaları seçebilirsiniz, alt bedende kalçalarının genişliği gizleyecek kabarık modeller tercih etmelisiniz.
  • Elma Vücut Şekline Sahip iseniz v yaka gelinlikler tercih etmeli, bel bölgenizi ise kamufle etmeye çalışmalısın. Belinin en ince noktasına konumlandırılmış bir kemer, optik bir illüzyon yaratacak ve bel oyuntu varmış gibi gösterecektir. Bu modeli A kesim ve helen tipi gelinliklerde rahatlıkla bulabilirsiniz.
  • Çilek Vücut Şekline Sahip iseniz alt bedenini daha geniş, üst bedenini daha dar göstermelisiniz. Yarım balık formundaki gelinlikler ve v yaka gelinlikler uygundur.
  • Muz Vücut Şekline Sahip iseniz kum saati vücut tipi gibi hemen her gelinliği oldukça iyi taşıyabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken olmayan bel oyuntunu varmış gibi gösterecek bir illüzyon. Yani tıpkı armut, çilek ve elmada olduğu gibi kemer ya da işlemelerden faydalanabilirsin,z. Bele oturup aşağı doğru genişleyen gelinlikler de iyi taşıyabileceklerin arasında.